Jak pielęgnować skórzane obuwie damskie botki?

Obuwie damskie botki ze skóry to synonim klasy i elegancji. Zazwyczaj solidne buty towarzyszą nam podczas różnych okazji przez wiele lat. Żeby jednak mogło tak być, należy o nie dobrze dbać i zapobiegać zniszczeniom. Na pielęgnację skórzanych butów składa się kilka elementów.

 

  • Krok 1: odpowiednie przechowywanie. Staraj się trzymać swoje obuwie damskie botki ze skóry w miejscu, które jest suche i do którego nie dociera światło słoneczne. Dzięki temu obuwie botki nie wyblaknie i dłużej zachowa oryginalny kolor, a także nie będzie narażone na atak pleśni, która często towarzyszy wilgotnym, zimnym miejscom, takim jak piwnica. Możesz też zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec albo pudełko na obuwie botki.
  • Krok 2: wypełnienie. Jeśli obuwie damskie botki nie jest dla Ciebie opcją na co dzień, wypełnij je specjalnymi prawidłami, kulkami z papieru albo materiałem. Obuwie botki wciśnięte niedbale do szafki lubi się odkształcać.
  • Krok 3: konserwacja. Zaopatrz się w odpowiedni spray, aby impregnować nim swoje obuwie damskie botki ze skóry. Dzięki temu uchronisz je przed zniszczeniem w deszczowe dni. Warto też kupić pastę w odpowiednim kolorze, żeby odświeżyć buty. To nieduży wydatek, a możesz używać jej również do skórzanych torebek.
  • Krok 4: odnowienie. Obuwie damskie botki ze skóry to dodatek z charakterem, który mamy czasem przez całe życie. Jeśli Twoje obuwie botki jest już ewidentnie nie pierwszej nowości, warto powierzyć jej odnowienie profesjonaliście.

 

Powyższe wskazówki sprawią, że Twoje skórzane obuwie damskie botki długo będzie wyglądać jak nowe, a mimo swoich lat – wciąż zachwycać.

Dodaj komentarz