Obuwie botki i tajemnica perfekcyjnej kolorystyki

Nie bój się, to nie będzie kolejny artykuł o tym, co Ci wolno, a czego nie wolno. Bo tak naprawdę wolno Ci wszystko – obuwie damskie botki zostały stworzone po to, żeby kobiety mogły popisać się pomysłowością i fantazją.

Czasem jednak zależy Ci na konkretnej stylizacji, za pomocą której chcesz wysłać swojemu otoczeniu jasny sygnał – że świadomie żonglujesz zasadami mody, a żaden element Twojego stroju nie jest przypadkowy. Obuwie botki może Ci przy tym posłużyć zarówno jako baner, jak i dyskretna, bardziej wysmakowana kropka nad „i”.

Francuski szyk

Dopasowana kolorystyka jest kluczem do niewymuszonego szyku, z jakim ubierają się Francuzki. Niejeden znawca mody próbował rozszyfrować ich styl i sprawdzić, co czyni go tak niepowtarzalnym. Z jakim wynikiem? Francuzki na co dzień stawiają na klasyczne kroje i neutralne kolory, które można ze sobą łączyć, uzyskując różne kreacje. Najważniejsze przy tym jest, żeby liczba kolorów nigdy nie przekraczała 3. Jeśli lubisz wzory – wybierz taki, który nie zdominuje pozostałych elementów. Niech to będzie pojedyncze akcesorium, np. obuwie damskie botki.

Ave, sprezzatura!

Sprezzatura to włoski termin, oznaczający świadome łamanie klasycznych zasad mody, zorientowane na oryginalny efekt. Może łączyć ze sobą różne wzory i faktury, lepiej jednak utrzymać całość w stonowanych barwach, stawiając jeden bardziej jaskrawy akcent, taki jak apaszka, obuwie damskie botki, oprawki okularów. Możesz też wybrać minimalistyczne rozwiązanie, sięgając po proste, jednobarwne materiały i uzupełnić swoje stylizacje o misternie zdobione obuwie botki w soczystych barwach.

Dodaj komentarz