Obuwie damskie botki – dla małej modnisi

Która z nas będąc małą dziewczynką nie przebierała się w ubrania swojej mamy? Sukienki, biżuteria, szpilki, mamine obuwie botki – wszystko to, co podpatrzyłyśmy u naszego pierwszego kobiecego autorytetu. Jeśli zaobserwujesz u swojej córeczki pierwsze objawy zainteresowania modą i przyłapiesz ją na tym, jak wciska się w Twoje ciuszki – nie duś jej inwencji w zarodku poprzez nieprzemyślane zakazy.

Moda to forma sztuki, a pasja Twojego dziecka może przerodzić się w całkiem poważne hobby – pomijając już fakt, że w ten sposób uczy się ono wyrażać same siebie.

Warto się zatem zastanowić, czy nie sprezentować swojej córce któregoś z typowo kobiecych modowych dodatków, żeby mogła być taka jak jej mama. Idealnie nadaje się do tego obuwie damskie botki (bo przecież nie kupisz dziecku szpilek). Istnieje obuwie botki dopasowane do potrzeb dzieci – wygodne, ozdobione sympatycznymi wzorami w zwierzątka czy postacie z bajek. Dobrze uzupełni je torebka dla małych kobietek w kształcie pluszaka albo w słodkie motylki.

Możesz w to wierzyć albo nie, ale torebka albo obuwie damskie botki dla najmłodszych mogą mieć też wymiar edukacyjny. Sparowując obuwie botki z torebką uczysz małej dobrego smaku od najmłodszych lat.

Twoja córka stopniowo uczy się odpowiedzialności za swoje rzeczy, pilnując swojej torebki wraz z jej zawartością i uczy się mieć przy sobie niezbędne przedmioty (zgodnie ze starą mądrością, według której „kto z sobą nosi, nikogo nie prosi”. Rozwiązanie niekonwencjonalne, ale zdecydowanie warte wzięcie pod rozwagę.

Dodaj komentarz