Obuwie damskie botki z zamszu – luz i gracja

Zamsz to rodzaj delikatnej, miękkiej skóry. W dotyku przypomina miłe, krótkie futerko. Jego nazwa wywodzi się z języka niemieckiego, od słowa Sämisch. Rozwój produkcji zamszu w naszym kraju przypada na XV-XVI w., a najważniejszymi ośrodkami jego wytwarzania były polskie stolice kultury takie jak Lwów, Gdańsk i Kraków.

Od tamtych czasów do dziś cieszy się dużą popularnością w produkcji dobrej jakości wyrobów galanteryjnych i obuwniczych, takich jak rękawiczki, paski czy obuwie damskie botki.

 

Zamsz na obuwie botki może być pozyskiwany ze skóry naturalnej, ale i z tzw. skóry ekologicznej. Występuje w naturalnych kolorach, takich jak kremowy i brązowy, ale może być też barwiony na wszystkie kolory tęczy. Jego struktura znakomicie absorbuje barwniki, dzięki czemu zamszowe obuwie damskie botki wyśmienicie się prezentuje, bez względu na to, w jakiej wersji kolorystycznej występuje.

 

Obuwie botki z zamszu to inwestycja na długie lata. Zamsz przy standardowym użytkowaniu lekko się ściera, nie jest to jednak jego wada. Niektórzy mówią, że zamsz w ten sposób nabiera charakteru. Obuwie botki damskie z zamszu jest uniwersalnym dodatkiem do każdej stylizacji. Luźny ubiór uzupełni zdecydowanie lepiej niż lakierki na wysoki połysk, a formalnemu strojowi doda nonszalancji, któremu nie sposób się oprzeć. Jeśli więc nie masz w swojej garderobie zamszowych butów, warto zaopatrzyć się w nie jak najprędzej.

Dodaj komentarz