Kobieta kobiecie… buty – obuwie damskie botki charytatywnie

O millenialsach mówi się, że są pokoleniem aktywistów. Są na bieżąco z największymi problemami, z którymi boryka się dzisiejszy świat, takimi jak nadmierna eksploatacja środowiska, skutki wojen lub drastyczne nierówności społeczne – i nie boją się aktywnie stawiać im czoła. Najczęstszą formą działania są zbiórki dla potrzebujących.

Co jakiś czas w większych miastach w Polsce odbywają się ciekawe akcje charytatywne. Jak donoszą media, regularnie najważniejszą rolę odegrywa… obuwie damskie botki. Organizatorzy przekonują kobiety, że jeśli w ich szafie zalega nienoszone od wieków zimowe obuwie botki, to mogą przekazać je wybranym fundacjom charytatywnym. Następnie wolontariusze przekazują je potrzebującym, np. mieszkankom Domów Samotnej Matki.

Dzięki temu poszkodowane przez los kobiety otrzymują nie tylko absolutnie niezbędne i bezosobowe przedmioty codziennego użytku – dodatkowy plus stanowi ciepłe i eleganckie obuwie damskie botki, na które często brakuje im środków. Takie obuwie botki są właściwie nowe, tyle że nie używane, czemu więc miałyby się kurzyć, jeśli mogą sprawić komuś radość – z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji.

Obuwie botki nie jest jedynym przedmiotem tego typu zbiórek. Często zbiera się też ubranka dla dzieci, inną odzież zimową lub wyposażenie domowe, takie jak pościel itp.. Jeśli więc zalega Ci w domu stos niemowlęcych koszulek, nienoszonych swetrów, a może nawet obuwie damskie botki, poszukaj ogłoszenia o zbiórce. Nic nie stracisz, a możesz kogoś uszczęśliwić.

Dodaj komentarz